Plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych - czy długo się będzie utrzymywać?

Witam,
biorę tabletki Y*** i mimo że jestem już po okresie, występuje u mnie plamienie, coś takiego jak miesiączka, tylko, że mniejsze. Czy takie plamienie będzie występować u mnie jeszcze długo? Czytałam, że może ustać dopiero po 3 opakowaniu. Ale to jest normalny objaw?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
plamienia/krwawienia śródcykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Powinny one ustąpić po 3-4 pierwszych opakowaniach tabletek. Gdyby po tym czasie plamienia śródcykliczne nie ustąpiły, wskazana będzie konsultacja ginekologiczna. Być może konieczne będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam