Czy to normalne, że mam brązowy śluz po tabletkach antykoncepcyjnych?

Witam, mam 21 lat, biorę tabletki antykoncepcyjne. Biorę te tabletki niecałe 3 tygodnie. Miałam okres jak zawsze 5 dni, krwawienia już nie mam, ale od ponad tygodnia z pochwy wydziela mi się brązowy śluz i niekiedy skrzepy krwi. Chciałam zapytać czy mam przestać zażywać tabletki, czy mam się zgłosić do Pani ginekolog, może to być jakaś choroba dróg rozrodczych. Pomóżcie mi proszę!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań są krwawienia/plamienia śródcykliczne. Mogą się one utrzymywać przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek. Gdyby po tym czasie nie ustąpiły lub były bardzo dokuczliwe wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Wówczas może być konieczna zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam