Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne a przedłużony okres

Witam serdecznie, mam problem ponieważ zaczęłam zażywać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych dziś jest 8 dzień odkąd zaczęłam brać tabletki a ja nadal plamie i mam bardzo delikatne bóle jajników... dodam ze biorę je prawidłowo od 1 dnia okresu... nie wiem czy wpływ na to maja tabletki... i mam małego mięśniaka 1,7 cm... Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuje

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Do takich działań niepożądanych należą m.in. plamienia śródcykliczne. Powinny one ustąpić po 3-4 pierwszych opakowaniach tabletek.
Lek,który Pani przyjmuje wymaga skutecznej antykoncepcji. Jest on przeciwwskazany w ciąży oraz podczas karmienia piersią.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy