Karmienie piersią a problemy z miesiączką

Jestem 8 tygodni po porodzie i dostałam krwawienia z dróg rodnych. Zastanawiam się czy to miesiączka. Krwawienie jest obfite, nie mam natomiast innych objawów, czuję się dobrze. Karmie wyłącznie piersią, a od 10 dni przyjmuje doustna antykoncepcje. W ulotce napisane jest, że jeśli wystąpi obfite krwawienie należy zgłosić się do lekarza. Zastanawiam się czy to krwawienie to miesiączka czy coś innego. Poród odbywał się drogami natury. Po porodzie miałam zabieg, ponieważ nie urodziłam całego łożyska

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań niepożądanych są krwawienia/plamienia śródcykliczne. Zazwyczaj ustępują one po 3-4 pierwszych opakowaniach tabletek.
Gdyby jednak były one bardzo nasilone lub się przedłużały konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam