Codzienne krwawienie od rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Od 28.11 zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne o nazwie Cilest, z 7-dniową przerwą między opakowaniami. Od momentu brania pierwszej tabletki do dzisiaj występuje krwawienie, codziennie. Z tym, że jest to pierwsze opakowanie. Czy to normalne, aby przez tyle czasu występowało krwawienie?

Witam serdecznie!
Przez pierwsze 3 miesiące stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawiać się niewielkie plamienia. Są to jedne najczęściej obserwowanych działań niepożądanych. Jeżeli plamienia są nasilone należałoby skonsultować się ze swoim ginekologiem, który ewentualnie zmieni Pani preparat na inny. Codzienne krwawienia mogą bowiem prowadzić do anemizacji.
Pozdrawiam