Krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle

Po kilkuletniej przerwie ponownie stosuję pigułki Yasinelle od 18 dni. Opakowanie rozpoczęłam pierwszego dnia okresu. Problem polega na tym, że krwawienie trwa do teraz. Czy to dopuszczalne? Niedługo nastąpi 7-dniowa przerwa. Czy nawet jeśli okres się wtedy nie pojawi, dalej będę chroniona przed ciążą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Występowanie dodatkowych plamień należy do działań niepożądanych, które mogą się pojawić podczas rozpoczynania stosowania antykoncepcji. Jeśli sytuacja nie unormuje się w ciągu najbliższych trzech cykli lub dolegliwości ulegną nasileniu proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.