Biorę tabletki antykoncepcyjne i nie mam okresu - dlaczego?

Witam, mój problem jest taki, że biorę tabletki antykoncepcyjne A***, teraz kończę drugie opakowanie i od kiedy zaczęłam je brać to nie mam okresu. Co to może znaczyć? Pytam o radę tu na forum, bo wizytę u ginekologa mam dopiero 21 lutego. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań niepożądanych jest brak krwawienia z odstawienia. W takim przypadku należy zgłosić się do ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Zawsze w przypadku braku krwawienia z odstawienia należy wykluczyć ciążę. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.

Pozdrawiam