Wpływ zmiany tabletek antykoncepcyjnych na organizm

Witam, mam pytanie na temat zmiany tabletek antykoncepcyjnych. Przez 4 miesiące brałam C*** ale źle się  po nich czułam i zmieniłam na N***. Teraz w sobotę miałam skończyć pierwsze opakowanie, ale zapomniałam wziąć tabletki i wzięłam ja dopiero na drugi dzień wieczorem-czyli skończyłam brać pierwsze opakowanie w niedziele. Do tej pory nie dostałam okresu, czy może mieć na to wpływ zmiana tabletek antykoncepcyjnych? Czy raczej powinnam zrobić test ciążowy? Czy jeśli okres się  nie pojawi do niedzieli, czy powinnam zacząć nowe opakowanie N***? Bardzo proszę o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań jest brak krwawienia. Jednak zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę przed kolejnym opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby krwawienie nie pojawiło się po drugim opakowaniu konieczna będzie wizyta u ginekologa. Być może potrzebna będzie kolejna zmina tabletek.
Pozdrawiam