Biorę tabletki antykoncepcyjne od 5 lat

Witam/ Mam 25 last. Od 5 lat regularnie zażywam te same tabletki antykoncepcyjne (21+7dni przerwy). Po skończeniu opakowania tabletek (w niedziele przyjmuję ostatnią) zawsze okres dostawałam w środę. Okres kończył mi się w niedziele i w poniedziałek zaczynałam brać nowe opakowanie tabletek. Od dwóch miesięcy zauważyłam zmianę, ponieważ okres dostaję w czwartek i kończy mi się w poniedziałek. Czy w związku z tym powinnam przesunąć branie tabletek tzn. kończyć opakowanie w poniedziałek i zaczynać brać nowe w następny poniedziałek (po 7 dniowej przerwie). Czy to coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Nie ma potrzeby zmiany  w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Krwawienie może się rozpocząć w dowolnym momencie 7-dniowej przerwy i nie musi zakończyć się w momencie rozpoczynania kolejnego opakowania. Nie jest to stan nieprawidłowy .W razie braku krwawienia zalecane jest wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.