Brak okresu w 7 dniach

Witam. Biorę tabletki od niedawna. Skończyłam 2 brystol, teraz mam przerwę już 4 dzień i nie mam okresu, a w pierwszym brystolu wystąpił mi po 4 dniach. Co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań niepożądanych jest brak krwawienia z odstawienia.
Jednak zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego. Należy pamiętać,że tabletki antykoncepcyjne są  przeciwwskazane w ciąży.
Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a kolejne krwawienie z ostawienia się nie pojawiło konieczna będzie wizyta u ginekologa. Być może wskazana będzie zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam