Pojedyncze plamienie w przerwie między tabletkami - co się dzieje?

Witam! Od kilku lat korzystam z antykoncepcji hormonalnej. Po skończeniu kolejnego opakowania (ostatnia tabletka w czwartek, okres powinien pojawić się w poniedziałek) w sobotę pojawiło się plamienie, wyglądało jak początek okresu choć krew była ciemniejsza. Wystąpiło tylko raz i do tej pory nic. Co to może oznaczać i co z tym najlepiej zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli krwawienie z odstawienia ma odmienny przebieg zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego. Należy pamiętać,że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.

Tabletki antykoncepcyjne mogą spowodować brak krwawienia. Jest to jedno z działań niepożądanych tych tabletek.
W przypadku wykluczenia ciąży należy poczekać do kolejnego krwawienia. Gdyby ono również miało odmienny przebieg lub też nie wystąpiło konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam