Dlaczego nie mam okresu w przerwach pomiędzy tabletkami?

Witam! Moim problemem jest dwukrotny brak okresu podczas 7dniowej przerwy. Przyjmuje tabletki od ponad 9 lat, zawsze regularnie i nie pominęłam żadnej tabletki, test ciąży - negatywny. Jaka może być przyczyna nie wystąpienia okresu? Chciałam tylko podkreślić, że już kilka miesięcy temu miałam podobną sytuację i raz zdarzyło się, że nie miałam okresu i zrobiłam test ciążowy i kontynuowałam przyjmowanie tabletek, ale teraz sytuacja znów się powtórzyła i od 2 miesięcy nie dostałam okresu. Ponadto, gdy zawsze miałam okres to krwawienie było niemalże minimalne. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych może być brak krwawienia. W Pani przypadku najprawdopodobniej jest to przyczyna braku krwawienia. Być może wskazana będzie zmiana tabletek na inne.
Oczywiście w takim przypadku należy wykluczyć ciążę co Pani zrobiła.
W tej sytuacji proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam