Dlaczego nie mam krwawień podczas przerw od stosowania antykoncepcji?

Witam, Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 od jakiś 3lat. Ostatnio podczas dwóch 7dniowych przerw nje dostalam krwawienia z odstawienia. Chciałabym zaznaczyć,ze nigdy takiej sytuacji nie miałam. Partner nigdy nie dochodzi we mnie, zdarzylo się to raz ze 3miesiace temu. Tabletki przyjmuje o godzinie 21/22. Nigdy nie pominęłam,nie wystapily wymioty ani biegunki. Robilam test ciążowy w trzecim dniu w pierwszej przerwie wyszedł negatywny. Po paru dniach zrobiłam znów test i nadal wyszedl negatywny. Potem zrobiłam w drugiej przerwie na krwawienie i również wyszedł negatywny. Nie mam objawów ciąży,jedynie od dwóch dni czuje ból brzucha jak na okres i tkliwe piersi, dlatego zwątpiłam. Do lekarza jestem umówiona. Czy jest możliwość żeby to była ciąża?
KOBIETA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jednak w takim przypadku testy ciążowe dawałyby wynik pozytywny. Uważamy, że powinna Pani oznaczyć dodatkowo stężenie hormonu beta-HCG. To badanie ostatecznie wykluczy możliwość ciąży.

Z wynikiem proszę udać się do ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek Microgynon 21 na inne. Zdaniem naszego eksperta z zakresu ginekologii u części kobiet nie ma krwawień między opakowaniami.

Podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawien-przy-tabletkach-novynette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawien-z-odstawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.