Dlaczego nie dostałam krwawienia podczas stosowania Nuvaring?

Dzień dobry, stosuję od 7 lat antykoncepcje krążki Nuvaring. Niestety w tym miesiacu nie wystapil okres w czasie 7 dniowej przerwy, pierwszy raz mialam taki przypadek. Zrobilam test ciążowy, ktory wyszedl negatywnie. Krazek stosowalam wedlug zalecen, nie stosowalam zadnych lekow, ktore moglyby obniżyć działanie. Po 7 dniowej przerwie zaaplikowalam kolejny krozek wedlug zaleceń w ulotce. Co moze byc powodem braku miesiączki?
KOBIETA, 38 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czasem tak się zdarza, że krwawienie z odstawienia nie pojawia się w wyznaczonym terminie. Jeśli antykoncepcja jest stosowana prawidłowo i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie ma powodów do obaw. W takiej sytuacji warto jednak wykonać test ciążowy, by wykluczyć ewentualną ciążę, ale to już Pani uczyniła.

Najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Proszę stosować krążki według schematu zalecanego przez producenta. Gdyby krwawienie z odstawienia nie pojawiało się w kolejnych miesiącach, to trzeba skonsultować się z lekarzem.

Inne pytania z tej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-miedzy-krazkami-nuvaring,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-lesine.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.