Dlaczego krwawienie z odstawienia się jeszcze nie pojawiło?

Dzień dobry, Od ponad dwóch lat zażywam tabletki Naraya Plus. Miesiąc temu krwawienie z odstawienia wystąpiło w dniu wzięcia pierwszej tabletki z nowego blistra i było bardzo skąpe. Wykonałam testy ciążowe, wynik negatywny. Teraz sytuacja podobna - wzięłam już wczoraj tabletkę z substancją czynną, a krwawienia dalej brak. Ponownie został wykonany test ciążowy, a wynik jest negatywny. Czy mogę prosić o wskazanie możliwych przyczyn? Współżyję regularnie, z partnerem zabezpieczamy się jeszcze prezerwatywami, a tabletki biorę codziennie o podobnej porze.
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli przyjmuje Pani pigułki codziennie o podobnej porze i stosuje się Pani do zaleceń producenta, to skuteczność tabletek antykoncepcyjnych powinna być zachowana, a więc ryzyko ciąży jest znikome – stąd negatywne wyniki testów ciążowych.

Krwawienia z odstawienia najczęściej pojawiają się w dniu przerwy od hormonów. Zdarza się jednak, że mogą nie pojawić się wcale lub pojawiają się po zakończeniu siedmiodniowej przerwy. Jeśli jednak sytuacja ta będzie się powtarzała w kolejnych miesiącach, to proszę zapisać się na wizytę do ginekologa.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-lesine,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-plastrach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-przeziebieniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.