Czy krwawienie z odstawienia może się jeszcze pojawić?

Witam Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od prawie 3 lat(levomine mini). Nie przyjęłam w ogóle ostatniej tabletki 21, a zorientowałam się po 7 dniach jak musiałam zacząć nowe opakowanie które wtym przypadku powinnam przyjąć dzień wcześniej. Współżycie regularnie z mężem. Od tygodnia mam straszne tkliwe piersi sutki. A od kilku dni mam odruchy wymiotne pobolewa mnie podbrzusze i plecy nisko. Czy to może być efekt nieprzyjecia tej tabletki czy może zbliżające sie krwawienie z odstawienia, choć na krwawienie co miesiąc lekko pobolewal brzuch i tyle nic więcej nie odczuwałam. Proszę o poradę co to może być Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pominięcie tabletki antykoncepcyjnej mogło doprowadzić do obniżenia skuteczności antykoncepcji hormonalnej, a co za tym idzie istnieje możliwość zajścia w ciążę.

W przypadku pominięcia ostatniej tabletki powinna Pani potraktować ten dzień jako pierwszy dzień siedmiodniowej przerwy, a więc pierwsza tabletka z nowego opakowania powinna być przyjęta dzień wcześniej.

Opisane przez Panią objawy mogą być zarówno skutkiem ubocznym stosowanej antykoncepcji, jak i wskazywać na ciążę. Proszę więc wykonać test ciążowy, zanim rozpocznie Pani nowe opakowania.

Podobne pytania zadawane przez inne użytkowniczki naszego serwisu pojawiły się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-rozowej-tabletki-vibin-mini,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-naraya.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.