Czy brak krwawienia w tej sytuacji jest normlany?

Uprawiałam niezabezpieczony seks ze swoim partnerem w ostatnim dniu cyklu (brania tabletki Microgynon 21). Partner doszedł we mnie, a ja zapomniałam wziąć ostatniej tabletki. Zorientowałam się po 48 godzinach, a następnie wzięłam tabletkę Escapelle i zamierzam rozpocząć nowe opakowanie dzień wcześniej. Jestem już w 5 dniu 7 dniowej przerwy, a dalej nie posiadam krwawienia z odstawienia. Czy powinnam go oczekiwać, czy brak krwawienia w tej sytuacji jest normalny. Poza brakiem jednej tabletki wszystkie przyjmowałam o tej samej porze, dzień po dniu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mogła Pani pominąć ostatnią tabletkę, a dzień, w którym jej Pani nie przyjęła potraktować jako pierwszy dzień siedmiodniowej przerwy. Wówczas przerwa skończyłaby się o jeden dzień wcześniej niż powinna, lecz nie wpłynęłoby to na skuteczność tej formy antykoncepcji.

Co do braku krwawienia podczas siedmiodniowej przerwy, to czasem zdarza się, że ono nie występuje. W Pani przypadku możliwe, że tabletka awaryjna doprowadziła do gwałtownych zmian hormonalnych, czego skutkiem jest brak krwawienia.

Proszę więc przyjmować tabletki według dotychczasowego schematu.

Podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-po-zastosowaniu-escapelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-tabletki-awaryjnej-a-brak-krwawienia-w-ciagu-7-dniowej-przerwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-tabletki-z-opakowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.