Czy mam dokończyć blister antykoncepcji?

Witam,stosuje doustna antykoncepcję hormonalna (REGULON), jednak z powodu pominięcia tabletki i zbliżenia bez zabezpieczenia musiałam zażyć tabletkę Escapelle… zostało mi jeszcze 14 tabletek do końca blistra tabletek REGULON. Czy powinnam stosować je nadal do końca blistra? Przerwać? Poczekać na krwawienie z odstawienia i zacząć nowe opakowanie?
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jest Pani w połowie opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Najlepiej więc stosować tabletki antykoncepcyjne zgodnie ze schematem i dokończyć to opakowanie.

W takich sytuacjach warto także zerknąć do ulotki dołączonej do opakowania. Tam producent informuje, jak postępować w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym, drugim lub trzecim tygodniu stosowania.

Pominięcie pigułki w pierwszym tygodniu wymaga zażycia zaległej tabletki. Przez kolejny tydzień trzeba dodatkowo się zabezpieczać. Jeśli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia, istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-przyjeciu-tabletki-escapelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-tabletki-awaryjnej-a-brak-krwawienia-w-ciagu-7-dniowej-przerwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-antykoncepcji-po-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.