Czy w tej sytuacji zostanie zachowana skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry , Mam mały problem ponieważ zażywam antykoncepcję od ponad roku (atywia daily) i pierwszy raz zdażyło mi się pominąć tabletkę w tym miesiącu nie pamietam w jaki dzień dokładnie coś w drugim tygodniu między 10-13 .Jakoś na dniach wystąpiło krwawienie i nadal brałam tabletki tylko jakoś 15 przyjęłam 2 na raz i krwawienie po tych paru dniach minęło i teraz dokładnie 2 dni temu jest pora na tabletki placebo czyli jakby czas na okres i moje pytanie brzmi czy od po tych 7 dniach mogę zacząć brać kolejne opakowanie i zostanie zachowana ich skuteczność ?
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w takich sytuacjach najlepiej zerknąć do ulotki dołączonej do opakowania danych tabletek antykoncepcyjnych.

Producent pigułek Atywia Daily informuje w ulotce, że pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu stosowania wymaga przyjęcia pominiętej pigułki. Następnie należy kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie ze schematem, a więc o zwykłej porze. Jeśli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki przyjmowała Pani prawidłowo pozostałe pigułki, to skuteczność nie była zmniejszona i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Drugi tydzień stosowania tabletek jest względnie bezpieczny. Inaczej wyglądałoby postępowanie, gdyby pominęła Pani tabletkę w pierwszym lub trzecim tygodniu.

Inne pytania o pominięcie tabletki w drugim tygodniu znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-drugim-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-drugim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-drugim-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.