Dlaczego krwawienie znowu się pojawiło?

Co zrobić gdy 6 stycznia skończył się okres i 11 stycznia jest znów, dalej trwa. Zorientowałam się wczoraj ze pominęłam 1 proszek antykoncepcyjny vines, przyjęłam wczoraj 2 na raz w normalnej porze. Nie wiem w którym momencie go pominęłam, jest to początek 2 tygodnia z blistra. Powinnam kontynuować zażywanie tego opakowania i brać potem kolejne czy zacząć nowe opakowanie od kolejnego okresu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krwawienie mogło się pojawić z powodu pominięcia jednej tabletki antykoncepcyjnej. W takim przypadku podczas stosunków seksualnych zaleca się stosowanie dodatkowej ochrony mechanicznej (np. prezerwatywy) przez okres co najmniej 7 dni od pominięcia.

Blister powinna Pani wybrać do końca, a następny zacząć albo od razu, albo wykonując przerwę nie dłuższą niż 7 dni. Powinna się Pani także zapoznać z treścią ulotki dołączonej do opakowania preparatu, z której będzie można wynieść dodatkowe informacje.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozregulowanie-cyklu-poprzez-pomylke-w-stosowaniu-tabletek

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominieta-pigulka-dlaczego-krwawie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-z-drugiego-tygodnia-i-plamienie-a-dalsze-postepowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.