Pominięta pigułka - dlaczego krwawię?

Witam! Zażywam tabletki antykoncepcyjne w czasie porannym. Dziś zorientowałam się, że zapomniałam wziąć tabletkę z niedzieli (10 dzień). W dodatku tą dzisiejszą (11 dzień) wzięłam dopiero o 13. Zażyłam także tą pominiętą. Zaczęłam lekko krwawić. Teraz jestem w kropce. Na ulotce jest napisane, żeby zażyć pominiętą i tyle, ale nie piszą nic o krwawieniu. Nie wiem czy kończyć ten blister, czy robić przerwę. Proszę o pomoc!!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę kontynuować zażywanie tabletek, jakby nigdy nic. Ma Pani to szczęście, że pominięta tabletka przypadła na drugi tydzień blistra, kiedy ryzyko wystąpienia owulacji wskutek zapomnienia tabletki jest zdecydowanie najniższe. Dla pewności może Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres siedmiu dni.

Pozdrawiam serdecznie!