Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej a przerwa 7-dniowa

zorientowałam się, że nie wzięłam tabletki jednak nie mam pojęcia w którym dniu. Prawdopodobnie nie wzięłam tabletki w piątek a w sobotę wzięłam piątkową itd aż w poniedziałek zorientowałam się, że jedną pominęłam. Mam kontynuować ,,odstawić na 7 dni ... czy na dłużej,,, Jeżeli współżycie było po dniu bez tabletki rozumiem, że jest ryzyko ciąży ... Proszę o informacje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. Proszę postąpić tak jak napisane jest w ulotce, tj. zażyć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Takie postępowanie pozwoli zachować skuteczność antykoncepcyjną i uchroni Panią przed ciążą.