Pominięta tabletka a możliwość ciąży

Witam, w piątek (24.09) kochałam się z chłopakiem. Był to stosunek przerywany, wiem że to nie jest metoda antykoncepcji i że istnieje możliwość ciąży, ale przyjmuję tabletki Y*** (24+4). Biorę je zawsze ok. 22., plus minus 30 min., czyli od 21.30 do 22.30. W ten piątek 24.09 wzięłam ją o 21.30. W sobotę źle się czułam (biegunka), więc chciałam wziać tabletkę przed samym spaniem, ale zapomniałam o niej ;( Wzięłam ją dziś, czyli w niedzielę 26.09 o godz. 6.45. Czy mam powody obawiać się? Dziękuję za odpowiedź! W odpowiedzi dostałam informację, że nie napisałam, która to byla tabletka, więc dopowiadam teraz - była to sobotnia tabletka, czyli 11. z blistra. Tą pominiętą wzięłam w niedzielę o 6.45, a o 21.30 normalnie tą 12., ktorą powinnam zażyć w niedzielę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletki przypadło na 2. tydzień stosowania, zatem ryzyko ciązy nie jest zwiększone. Wystarczyło jak najszybciej zażyć pominiętą tabletkę. Dodatkowe postępowanie nie jest konieczne.