Dlaczego nie mam krwawienia z odstawienia przy Daylette?

Dzień dobry, bite tabletki daylette od 2 lat, i dzisiaj jest dzień 4 tabletki placebo i nadal nie dostałam krwawienia z odstawienia, dość mocno mnie to martwi. Robiłam test ciążowy i oba negatywne . W ostatnim czasie brałam probiotyki na jelita bo mam duży problem z nim. I troszkę zaczynam panikować że nie mam krwawienia. Nie pominęłam żadnej tabletki biorę je do do minuty oraz nie było niczego dzięki czemu mogłabym ja zwrócić. Nie zabrakło wiem co robić bo czytałam aby normalnie zacząć kolejne opakowanie. Bardzo proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak jest, proszę normalnie rozpocząć nowe opakowanie w czasie podanym przez producenta tabletek antykoncepcyjnych.

Brak krwawienia z odstawienia może się zdarzyć i nie musi to świadczyć o żadnych nieprawidłowościach. Jeśli przyjmowała Pani wszystkie tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, które znaleźć można w ulotce dołączonej do opakowania, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Gdyby krwawienie z odstawienia nie pojawiło się również w kolejnym cyklu miesiączkowym, proszę udać się do swojego ginekologa. Póki co nie ma powodów do obaw.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-lesine.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.