Dlaczego nie dostaję krwawienia z odstawienia?

Witam od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Teraz powinnam dostać okres a go nie dostaje ( dodam że poprzednie miesiące dostawałam 2 dni wcześniej niż powinnam ) współżyje z partnerem ale nigdy nie skończył we mnie. Jaka może być przyczyną ? Czy mam się martwić?
KOBIETA, 33 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie występują naturalne miesiączki, lecz krwawienia z odstawienia. Zazwyczaj pojawiają się one w przerwie od hormonów. Czasem zdarza się, że krwawienie nie wystąpi. Jednorazowa sytuacja nie jest powodem do niepokoju, ale jeśli w kolejnym miesiącu krwawienia znów nie będzie, to trzeba udać się do ginekologa. Można również wykonać test ciążowy.

Jeśli jednak przyjmuje Pani pigułki regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe – nawet jeśli współżyliby Państwo z wytryskiem wewnątrz pochwy.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-lesine,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-madinette.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.