Kiedy powinna pojawić się miesiączka po odstawieniu antykoncepcji?

Witam. Po braniu 7 dni antykoncepcji niestety musialam szybko zrezygnowac z niej z powodu bolu nog 2-3 dni pozniej dostalam krwawienie z odstawienia i bylo to juz jakos 4tyg temu i dalej nie mam mojej prawidlowej miesiaczki jeszcze pare dni temu dostalam infekcji pochwy test ciazowy oczywiscie byl negatyny i pytanie moje brzmi kiedy dostane prawdziwy okres bo sie stresuje
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Kilkudniowe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i nagłe ich odstawienie mogło doprowadzić do rozregulowania hormonów, co powoduje brak okresu. Ciężko stwierdzić, kiedy dokładnie pojawi się naturalna menstruacja, zapewne będzie to kwestią maksymalnie kilku tygodni.

Jeśli jednak mimo upływu czasu miesiączka nadal się nie pojawi, to proszę skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-tabletek-antykoncepcyjnych-madinette-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-przez-1-5-miesiaca-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych-ovulan.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.