Dlaczego krwawienie z odstawienia się nie pojawiło?

Brak krwawienia z odstawienia. Witam od 3 lat przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne. Bardzo się martwię ponieważ ostatnio nie dostałam krwawienia z odstawienia. Ostatnio przyjełam 2 opakowania tabletek bez przerwy lecz potem wystapiło normalne krwawienie w ovecnym cyklu zażyłam 21 tabletek jednak krwawienie nie wystąpiło. Dodam że z powodu braku krwawienia wykonałam 2 testy ciążowe 44 i 46 dni od ostatniego stosunku i oba były negatywne ponadto po ostatnim stosunku miałam już jedno krwawienie z odstawienia. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Czasem bywa tak, że krwawienia z odstawienia nie pojawia się i nie musi to świadczyć o zapłodnieniu. Powodem do konsultacji ginekologicznej może być brak dwóch krwawień z odstawienia pod rząd. Wówczas konieczna może być zmiana tabletek na inne.

Testy ciążowe wykonane po 44 i 46 dniach od stosunków z pewnością są już wiarygodne, więc negatywny wynik świadczy o tym, że nie jest Pani w ciąży.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie pytań do specjalistów. Znaleźć je można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-braku-krwawien,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-byc-w-ciazy-jesli-po-skonczonym-cyklu-brania-tabletek-nie-dostalam-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-drugi-raz-z-rzedu-czy-nalezy-zmienic-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.