Dlaczego krwawienie z odstawienia było bardzo słabe?

Dzień dobry, od ponad roku jestem na tabletkach Axia Conti. Do tej pory nie było problemu, okres pojawiał się regularnie, zawsze po wzięciu trzeciej tabletki placebo. Natomiast ostatnim razem wystąpiło bardzo słabe krwawienie, myślałam że jest to spowodowane przez bardzo dużą ilość stresu spowodowaną sesją na studiach, jednak stres już minął, a w tym miesiącu krwawienie nie pojawiło się wcale, mimo że jestem już po trzeciej tabletce placebo. Wykonałam dzisiaj dwa testy ciążowe, obydwa dały wynik negatywny, więc ciążę raczej wykluczam. Czy mam czym się martwić?
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. Nasi eksperci uważają, że krwawienie z odstawienia nie musi występować przy każdym cyklu miesiączkowym. Czasem również może być ono słabsze lub mocniejsze. Może to być spowodowane zarówno zmianami hormonalnymi, jak również mieć związek ze stresem, o którym Pani wspomina.

Jeśli testy nadal dają wynik negatywny, to nie zaszła Pani w ciążę. Gdyby sytuacja powtórzyła się w kolejnym miesiącu, to zachęcamy do kontaktu z ginekologiem.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-trakcie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/charakter-krwawienie-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanikowe-krwawienie-z-odstawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.