Czy silny stres może mieć wpływ na brak krwawienia?

Witam, mam pytanie odnośnie braku krwawienia w 7 dniowej przerwie w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Logest. W 1 tyg blistra 3 z kolei tabletkę przyjęłam 9 godzin później niż zawsze. Wszystkie inne tabletki przyjęłam prawidłowo i przez cały miesiąc nie zabezpieczałam się dodatkowo, gdyż na ulotce mowa jest o 12 dopuszczalnych godzinach spóźnienia. Aktualnie jest niedziela, krwawienie zawsze pojawia się w czwartek ale nadal go nie mam. Jedynie wczoraj ( sobota ) wieczorem pojawiły się ciemne skrzepy jednorazowo. Zrobiłam 3 testy ciążowe - dwa w piątek wieczorem, jeden dzisiaj popułudniu. Wszystkie negatywne. Muszę dodać, że w tym miesiącu miałam bardzo dużo stresu, praktycznie non stop ze względu na sesję na studiach oraz mało snu. Czy silny stres może mieć wpływ na brak krwawienia. Czy powinnam mimo negatywnych testów martwić się o ciąże przez 1 tabletkę przyjętą 9 godzin za późno?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli producent tabletek podaje 12-godzinową tolerancję, to ochrona antykoncepcyjna powinna zostać zachowana i zażycie tabletki 9 godzin później nie powinno wpływać na skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Brak krwawienia z odstawienia zdarza się i nie zawsze to musi oznaczać ciążę. Silny stres, którego Pani doświadczyła może być przyczyną, tak samo jak przeziębienie lub infekcja. Jeśli testy ciążowe dają wynik negatywny, to nie jest Pani w ciąży. Gdyby brak krwawienia utrzymywał się po kolejnym opakowaniu, to proszę udać się do ginekologa.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-a-grypa-zoladkowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-przeziebieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.