Czy ten brak krwawienia jest normalny?

Witam! Przyjmuję 4 opakowanie tabletek jednoskładnikowych antykoncepcyjnych Slinda. Dziś zażyłam 23 tabletkę z blistra i robiąc porządki zauważyłam jedną tabletkę luzem. Musiałam ją pominąć, ale nie wiem, który był to dzień, sama jestem zdziwiona. Proszę o podpowiedź co w tej sytuacji zrobić? Czy zażyć niezwłocznie znalezioną tabletkę? I co z dalszą częścią blistra - została 1 tabletka z hormonami i 4 placebo. Nie Chciałabym przesuwać terminu rozpoczęcia kolejnego blistra. Druga sprawa, która mnie niepokoi, to już od 2 opakowań podczas zażywania tabletek placebo nie występuje u mnie krwawienie. Na wszelki wypadek zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. Czy ten brak krwawienia jest normalny? Z góry dziękuje za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jednorazowy brak krwawienia z odstawienia nie jest powodem do niepokoju. Tak się może zdarzać. Jeśli jednak sytuacja występuje kolejny raz pod rząd, to oprócz testu ciążowego, warto również poinformować o tym ginekologa.

Jeśli zaś chodzi o pominiętą tabletkę antykoncepcyjną, to ciężko jest coś doradzić, jeśli nie wie Pani, która to była tabletka. Dla pewności, że nie zaszła Pani w ciążę, proszę dodatkowo oznaczyć poziom beta-HCG we krwi, a kolejne tabletki przyjmować zgodnie ze schematem. W celu dodatkowego zabezpieczenia można stosować prezerwatywę w tym cyklu.

Poniżej znaleźć można podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-drugi-opakowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-brak-krwawienia-po-drugim-opakowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-ostatniej-tabletki-antykoncepcyjnej-a-brak-krwawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.