Co robić z brakiem krwawienia podczas stosowania antykoncepcji?

Od września biorę tabletki antykoncepcyjne, w lutym zapomniałam 2 razy wziąć tabletki (nie pod rząd) i codziennie biorę tabletkę w godzinach 16-19. Po skończeniu opakowania nie było w ogóle krwawienia. 8 marca skończyłam kolejne opakowanie tabletek i dalej (11 marca) nie ma krwawienia. Czy powinnam dalej brac tabletki jak minie ttdzien przerwy czy powinnam je odstawić i nie zaczynać nowego opakowania Zrobiłam 2 testy ciążowe, jeden po pierwszym skończeniu tabletek a drugi po drugim skończeniu i wyszły negatywne
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli testy ciążowe dają wyniki negatywne, to może Pani nadal przyjmować tabletki antykoncepcyjne, ponieważ najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia. Dla pewności można dodatkowo oznaczyć poziom hormonu beta-HCG.

Jeśli krwawienie z odstawienia ponownie się nie pojawi, to wskazana jest konsultacja z ginekologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-ryzyko-ciazy-po-pominieciu-tabletek-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-czy-odstawic-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-szostej-tabletki-antykoncepcyjnej-i-brak-krwawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.