Jak powinnam dalej stosować moje tabletki antykoncepcyjne?

Od września biorę tabletki antykoncepcyjne, w lutym zapomniałam 2 razy wziąć tabletki (nie pod rząd) i codziennie biorę tabletkę w godzinach 16-19. Po skończeniu opakowania nie było w ogóle krwawienia. 8 marca skończyłam kolejne opakowanie tabletek i dalej (11 marca) nie ma krwawienia. Czy powinnam dalej brac tabletki jak minie ttdzien przerwy czy powinnam je odstawić i nie zaczynać nowego opakowania
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani wykonać test ciążowy z moczu lub krwi, aby sprawdzić, czy z powodu pominiętych tabletek antykoncepcyjnych nie doszło do zapłodnienia. Brak krwawienia z odstawienia mogłoby to sugerować, ale kluczowy będzie wynik testu ciążowego.

Jeśli w przyszłości zdarzy się podobna sytuacja związana z pominięciem danej tabletki antykoncepcyjnej, to trzeba zerknąć do ulotki dołączonej do opakowania danych tabletek i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Takie postępowanie zminimalizuje ryzyko ewentualnego zapłodnienia.

Podobne pytania z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-a-rozowy-sluz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-a-skapy-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-mozliwe-ze-tabletki-naraya-plus-nie-dzialaja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.