Czy moje tabletki antykoncepcyjne dalej prawidłowo działają?

Dzień dobry, od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Przez pierwsze opakowanie miałam cały miesiąc plamienia tak jak uprzedzał ginekolog. Przez 2 koleje opakowania plamienie ustało. Przy czwartym opakowaniu nie zrobiłam sobie przerwy, omijając tabletki placebo i odrazu przeszłam do kolejnego opakowania. Od zacięcie tego koronnego opakowanie mam ponownie plamienia, czy coś jest nie tak? Czy tabletki nie są za słabe (jest to Vines) i działają skutecznie?
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Plamienia, których Pani doświadczyła były zapewne związane z połączeniem opakowań i pominięciem tabletek placebo, podczas których występuje krwawienie z odstawienia.

Mimo plamień tabletki antykoncepcyjne powinny być skuteczne i działać tak, jak dotychczas. Jeśli ma Pani wątpliwości co do ich działania, to warto porozmawiać na ten temat ze swoim ginekologiem. On dobiera odpowiednią formę antykoncepcji.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamienia-po-polaczeniu-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-zamiast-okresu-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.