Jak mam dalej stosować tabletki Rigevidon?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Rigevidon. Po konsultacji z lekarzem postanowiłam nie robić 7 dniowej przerwy między jednym a drugim opakowaniem, ponieważ chciałam przesunąć okres bo wypadał mi akurat w dni wyjazdu nad morze. Po 6 tabletkach z drugiego blistra zaczęły się brązowe plamienia. Najpierw pojedyncze "nitki", które mi nie przeszkadzały. Natomiast od 2 dni jest to już taki "mini" okres, gdzie potrzebuję podpaski. Czy jest to normalne? Czy po przyjeździe czyli 13.07 mogę od razu zrobić 7dniową przerwę czy dobrać to opakowanie do końca (bo zostanie mi 4 tabletki)?
KOBIETA, 22 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

plamienia po połączeniu dwóch opakowań tabletek antykoncepcyjnych są normalne i zdarzają się dosyć często. Jest to jeden ze skutków ubocznych, który może się nasilać zwłaszcza, jeśli nie przestrzegamy zaleceń producenta.

Po przyjeździe z wakacji może Pani zrobić siedmiodniową przerwę na krwawienie z odstawienia, pomijając ostatnie cztery tabletki z substancją czynną lub dokończyć opakowanie i dopiero wtedy zrobić przerwę.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamienia-po-polaczeniu-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-zamiast-okresu-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty