Czy mogę przyjąć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne już 3 cykl bez robienia 7-dniowej przerwy na krwawienie, i niestety szykuje mi się kolejny wyjazd wakacyjny i nie chciałabym się meczyc z miesiączka w trakcie tego wyjazdu. Czy jest możliwość abym wzięła 4 opakowanie i oczywiście po nich zrobiła przerwe? I czy nie będzie to jakoś wpływało na mój organizm? Tabletki dotychczas były stosowane prawidłowo. Niestety od jakiegoś czasu miałam dużo na głowie, i kolidowało mi się to z 7-dyniowymi przerwami podczas brania tabletek.
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Istnieje możliwość połączenia kilku opakowań tabletek antykoncepcyjnych, ale to, jak zareaguje Pani organizm jest kwestią indywidualną i raczej nie da się tego przewidzieć.

Ginekolodzy często zalecają robienie siedmiodniowej przerwy na krwawienie z odstawienia, ponieważ takie są zalecenia producentów tabletek antykoncepcyjnych. W obecnej sytuacji najlepiej skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem lub zaryzykować, łącząc kolejne opakowanie pigułek.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-4-opakowan-tabletek-pod-rzad,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-trzech-opakowac-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.