Jak powinnam przyjąć kolejne tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry. 26 grudnia przyjmuje ostatnia tabelkę z blistra tabletek antykoncepcyjnych yasminelle i od 27 grudnia powinnam zacząć 7 dniowa przerwę. Chciałabym jednak przesunąć krwawienie z powodu zbliżającego się sylwestra i wziąć następne opakowanie od razu. Niestety, recepte na kolejne paczki mogę wykupić dopiero 28 grudnia, ponieważ taka data widnieje na recepcie. Czy mogę mimo to nie robić przerwy? Czy 28 powinnam zażyć dwie tabletki, jedna od razu po wykupieniu recepty, a drugą o stałej godzinie? Czy będę w 100% zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani zrobić jednodniową przerwę między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych, jednak zdaniem jednego z naszych ekspertów skutkować to będzie niepełną ochroną.

Aby przesunąć krwawienie z odstawienia najlepiej jest rozpoczynać nowe opakowanie tabletek od razu po zakończeniu poprzedniego. Jeśli zrobi Pani przerwę (siedmiodniową lub krótszą), to nie ma potrzeby zażywać dwóch tabletek na raz.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-biorac-tabletki-antykoncepcyjne-yaz-moge-zrobic-jednodniowa-przerwe-miedzy-opakowaniami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowa-przerwa-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowa-przerwa-pomiedzy-tabletkami-antykoncepcyjnymi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.