Czy takie plamienia i okres to normalne po pominięciu tabletki?

Witam. Od lipca biorę tabletki antykoncepcyjne VIBIN MINI. Wszystko było w porządku, aż do teraz. Tydzień temu w środę powinnam wziąć tabletkę placebo jednak ominelam ja (PIERWSZY RAZ ODKĄD BIORĘ TABLETKI) bo miałam wesele (nie chciałam plamienia) i rozpoczęłam nowe opakowanie. W ten poniedziałek dostałam brązowe plamienia, a dzisiaj.. wyglada na to ze to okres. Czy to.. normalne? Nigdy wcześniej nie brałam tabletek, dlatego naprawdę nie wiwm. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to normalne, że po pominięciu przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawić się plamienia oraz nieregularne krwawienia w środku cyklu. W ten sposób można przesunąć krwawienie z odstawienia, co jest ułatwieniem w wielu sytuacjach. Należy być jednak świadomym możliwych działań ubocznych związanych z takim postępowaniem.

Najlepiej nie dopuszczać do takich sytuacji zbyt często. Maksymalnie można przyjmować tabletki antykoncepcyjne bez przerwy przez trzy kolejne cykle.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Znajdzie je Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwa-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych-pod-rzad-a-plamienie-w-przerwie-siedmiodniowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-bez-przerwy-pomiedzy-opakowaniami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-od-7-miesiecy-bez-zadnej-7-dniowej-przerwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.