Czy normalne jest takie krwawienie podczas stosowania antykoncepcji?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od pół roku. W tym miesiącu nie zrobiłam 7-dniowej przerwy pomiędzy blistrami. Poprzednio przy braku przerwy nie miałam żadnych problemów, tym razem dostałam okres. Nie jest to delikatne krwawienie, ale okres z bólami menstruacyjnymi. Czy powinnam mieć powody do obaw, czy nie jest to nic groźnego?
KOBIETA, 26 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie występują fizjologiczne okresy, lecz tzw. krwawienia z odstawienia bądź plamienia śródcykliczne.

Krwawienia z dolegliwości bólowymi, których Pani doświadcza mają najprawdopodobniej związek z pominięciem siedmiodniowej przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek. Sytuacja powinna się unormować po powrocie do schematu zalecanego przez producenta. Gdyby jednak takie dolegliwości się nasilały lub przedłużały, to proszę udać się do ginekologa.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-trzech-opakowac-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-przerwy-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych-i-wystapienie-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-pominac-dwie-7-dniowe-przerwy-w-stosowaniu-vibin-pod-rzad.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.