Dlaczego krwawię pomimo braku przerwy w opakowaniach antykoncepcji?

Witam. Od 7 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Vibin. Dowiedziałam się, ze przy nie robieniu 7-dniowej przerwy można przesunąć krwawienie. Z powodu wakacji, nie zrobiłam twj przerwy jednak krwawienie (dość skąpe, podobne do plamienia) pojawiło się. Czy to przez to, ze nie zrobiłam przerwy? Obawiam się, ze mogłam namieszać i

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czasem zdarza się, że krwawienie występuje mimo pominięcia siedmiodniowej przerwy. Nie jest to jednak niczym niepokojącym i nie oznacza, że doustna antykoncepcja hormonalna nie działa tak jak powinna.

Ponadto podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą występować krwawienia bądź plamienia śródcykliczne, które są jednym ze skutków ubocznych tej formy antykoncepcji. Najprawdopodobniej więc wszystko jest w porządku.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-przerwy-w-zazywaniu-tabletek-a-krwawienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-przerwy-podczas-brania-tabletek-antykoncepcyjnych-a-plamienie-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.