Czy przyjąć nowe opakowanie antykoncepcji?

Dzień dobry, czy normalna reakcja organizmu jest nie wystąpienie miesiączki w ciągu 7 dniowej przerwy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Antykoncepcję stosuje od 1,5 roku i zawsze w ciągu 4 dni występowało krwawienie z odstawienia. Czy mogę bez problemu rozpocząć nowe opakowanie ?. Test ciążowy wykonany w 5 dniu przerwy od antykoncepcji. Z góry dziękuje za Odp

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brak krwawienia z odstawienia czasem się zdarza i jeśli jest to jednorazowy incydent, to najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju. W takiej sytuacji należy wykonać test ciążowy i po wykluczeniu ciąży kontynuować kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Proszę więc rozpocząć nowe opakowanie i stosować tabletki zgodnie ze schematem.

Gdyby krwawienie z odstawienia nie pojawiło się w kolejnym cyklu, to proszę poinformować o tym ginekologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-lesine.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.