Czy mogę bez obaw rozpocząć kolejne opakowanie antykoncepcji?

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Atywia już około pół roku . Zawsze w 2-3 dniu dostałam plamienia w tej przerwie 7 dniowej. Tym razem pojawiło się jakby delikatne plamienie , praktycznie znikome. Uprawiając seks dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywą, tabletki przyjmowane regularnie ,nie pominięta żadna tabletka. Przechodziłam ostatnio trochę stresów i doszło sporo zmęczenie . Czy zacząć przyjmować następne opakowanie tabletek po tej 7dniowej przerwie ?
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, proszę rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych po siedmiodniowej przerwie. Jeśli przyjmowała Pani pigułki regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie musiała Pani stosować dodatkowego zabezpieczenia. W tej sytuacji była Pani podwójnie chroniona, więc nie ma obaw o ewentualną ciążę.

Najprawdopodobniej w tym miesiącu delikatne plamienie było po prostu krwawieniem z odstawienia. Tak się zdarza.

Nasi eksperci wypowiadali się na podobne tematy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-placebo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.