Czy mam dziś zacząć nowe opakowanie?

Witam mam pytanie . Stosuje tabletki Atywia jestem w 7dniowej przerwie to jest 2dzien dostalam miesiaczke i stąd moje pytanie czy dzis mam zaczac nowe opakowanie z początkiem miesiaczki czy czekać do końca 7dniowej przerwy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pojawiające się krwawienie w ostatnim tygodniu zażywania pigułek, to jest w czasie siedmiodniowej przerwy, to zjawisko pożądane, które powinno występować cyklicznie, czyli każdego kolejnego miesiąca zażywania pigułek.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-antykoncepcja-hormonalna.

Jest to tzw. krwawienie z odstawienia, a nie menstruacja. Nie oznacza to zatem, że każdego miesiąca powinna Pani rozpoczynać nowy blister wraz z pierwszym dniem krwawienia – to dotyczy tylko i wyłącznie rozpoczynania stosowania antykoncepcji hormonalnej – czyli pierwszego blistra tabletek. Każde kolejne opakowanie należy rozpoczynać po wybraniu wszystkich pigułek z poprzedniego blistra, czyli (w przypadku tabletek Atywia Daily) po zażyciu wszystkich pigułek białych i wszystkich pigułek zielonych (placebo) z opakowania.

O tym, jak prawidłowo przyjmować pigułki antykoncepcyjne przeczyta Pani pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.