Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten brak okresu jest normlany?

Dzień dobry, skończyłam stosowanie drugiego blistra tabletek Daylette. Jutro (ndz) jest dzień, w którym rozpoczynam trzecie opakowanie zaczynajac oczywiście od białej tabletki. Po pierwszym opakowaniu dostałam miesiączkę w 3 dniu przyjmowania tabletek placebo. Jednak teraz już dzisiaj jest 4ty dzień zielonych tabletek i okresu nie ma. Czy tak się może dziać i jest to normalne? Dodam, ze zawsze uprawiamy stosunek przerwany.
KOBIETA, 29 LAT 7 miesięcy temu

Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, brak krwawienia z odstawienia – zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej – jest normalny. Uregulowanie gospodarki hormonalnej może trwać nawet do 3 pierwszych cykli, podczas których zażywane są pigułki. W tym okresie plamienia mogą pojawiać się w środku cyklu lub nie występować nawet podczas zażywania pigułek placebo. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Takie zaburzenia nie wpływają na skuteczność antykoncepcji hormonalnej i nie są wskazaniem do odstawienia preparatu – powinna Pani kontynuować zażywanie pigułek zgodnie ze schematem. Jeśli krwawienie z odstawienia nie pojawi się również po kolejnym opakowaniu, warto skonsultować się z ginekologiem – niekiedy specjalista decyduje o zmianie preparatu na inny. Zachęcam do lektury materiału: https://portal.abczdrowie.pl/jak-odpowiednio-dobrac-pigulki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy