Czy mogę jednak wrócić do brania tych tabletek?

Dzień dobry, Po 4 latach brania tabletek, pół roku temu odstawiłam antykoncepcję, ponieważ zaczęłam mieć nieregularne krwawienia w trakcie cyklu. Obecnie mam regularne miesiączki, ale chciałabym wrócić do tabletek. Czy mogę wrócić do brania tabletek z których zrezygnowałam, czy powinnam zmienić tabletki na inne np z wyższą dawką hormonów?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

teoretycznie można wrócić do tabletek stosowanych dotychczas, pod warunkiem, że były dobrze dobrane. W Pani przypadku nie ma takiej pewności – krwawienia w trakcie cyklu mogą na to wskazywać. Oznacza to, że niewykluczone, iż ginekolog zdecyduje na przepisanie innych tabletek antykoncepcyjnych. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-odpowiednio-dobrac-pigulki-antykoncepcyjne.

Proszę umówić się na wizytę do lekarza, ponieważ pigułki hormonalne dobiera się indywidualnie – pojawianie się krwawień acyklicznych lub innych dolegliwością wynikających ze stosowania konkretnego preparatu będzie dla ginekologa cenną wskazówką.

Być może również ten materiał Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.