Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy kontynuować branie tabletek?

Witam Biorę 2 opak tabletek anty Yaz na 28 dni. Po pierwszym dostałam okres w trakcie brania białych tabletek i trwał dobre 8 dni. Wspołzyłam w międzyczasie-stosunek przerywany. Okres trwał od 11.12.-17-18.12. Podczas ostatniego stosunku pojawila się krew - bardzo malo i tylko jeden dzień-22.12. 24.12 pojawiła się znowu śladowa ilość ciemnej krwi. Czuję się jakbym miała okres ,a krwi mało... czy kontynować branie tabletek do kolejnej wizyty u lekarza ginekologa? czy test ciazowy ma sens? zrobiłam i wyszedł negatywny.
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć nie można w tym momencie wykluczyć, że te tabletki nie służą Pani, to zakłada się, iż nawet pierwsze 3-4 miesiące stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą być naznaczone działaniami niepożądanymi. Wśród najczęściej występujących w pierwszych tygodniach stosowania antykoncepcji doustnej wymienia się bóle głowy i podbrzusza, plamienia acykliczne oraz krwawienia w trakcie zażywania pigułek hormonalnych.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Takie plamienia nie oznaczają mniejszej skuteczności środka antykoncepcyjnego i powinny wkrótce ustąpić. Może Pani w tym czasie współżyć, ochrona antykoncepcyjna nie powinna być zaburzona. Niemniej, jeżeli dolegliwości nie ustąpią przy trzecim opakowaniu pigułek bądź nasilą się czy pojawią inne objawy, warto skonsultować się z ginekologiem co do zasadności stosowania tego konkretnego preparatu. Specjalista może zadecydować o zmianie tabletek antykoncepcyjnych na inne.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/cykl-przy-braniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy