Czy to normalne, że nie mam plamienia ani krwawienia podczas przyjmowania tych tabletek?

Od dwóch miesięcy przyjmuje Slinde. Lekarz ostrzegał że będą występować plamienia i krwawienia. Przy pierwszym opakowaniu tak było, ale teraz kończę drugie i przy drugim w ogóle nie wystąpiło żadne plamienie ani krwawienie. Test ciążowy wykluczył ciążę. Czy to normalne żeby wcale nie mieć plamienia nie okresu podczas brania tych tabletek?
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienie acykliczne, czyli występujące poza owulacją i menstruacją, są najczęstszym zgłaszanym przez kobiety skutkiem ubocznym zażywania pigułek antykoncepcyjnych, zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania tej metody antykoncepcji. Ma to związek z koniecznością zaadaptowania się organizmu do przyjmowania syntetycznych hormonów.

Więcej informacji na temat skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Ich brak jest wysoce pożądany – nie świadczy o niczym niepokojącym. Jak wskazuje test ciążowy, nie ma Pani powodu do obaw, antykoncepcja nie zawiodła, bo też brak plamień podczas stosowania tabletek nie był oznaką tego, że metoda hormonalna nie działa.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy