Dlaczego mam to krwawienie podczas stosowania Drovelis?

Witam. Kończę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych drovelis. Od kilku dni męczą mnie brązowe upławy oraz czasami lekkie krwawienie. Jestem przed braniem tabletek placebo więc nie biorę pod uwage krwawienia z odstawienia. Czy są to skutki uboczne moich tabletek? Czy jest to cos niepokojącego? Czy powinnam mimo plamien wziąsc tabletki placebo czy od razu zacząc od tabletek czynnych?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, najprawdopodobniej odczuwa Pani skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych. Są one najbardziej uciążliwe w trzech pierwszych miesiącach, więc jest to jak najbardziej możliwe.

Jednocześnie takie krwawienie lub plamienie nie jest zazwyczaj powodem do niepokoju i nie świadczy o braku skuteczności. W takiej sytuacji zaleca się kontynuowanie przyjmowania dalszych pigułek – łącznie z placebo. Jeśli jednak zdecyduje się Pani na pominięcie tabletek placebo i połączenie opakowań, to również nie będzie to stanowiło problemu.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-podczas-stosowania-tabletek-hormonalnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-jako-skutek-uboczny-tabletek-lesiplus,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-a-tabletki-placebo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.