Co oznaczają te mdłości podczas stosowania antykoncepcji?

zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne atywia daily w pierwszym dniu okresu czyli 6 sierpnia. Zaczęłam 3 tydzień brania nie ominęłam ani jednej tabletki a dzis dostałam ciemnych plamien i mam delikatne mdłości czemu ? Co mam zrobic

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jednym ze skutków ubocznych doustnej antykoncepcji hormonalnej są plamienia śródcykliczne. Mogą one występować zwłaszcza na początku tej formy antykoncepcji, kiedy to organizm przyzwyczaja się do codziennej dawki hormonów.

W ulotce dołączonej do opakowania tabletek Atywia Daily znaleźć można informacje dotyczące działań niepożądanych, jakie mogą pojawić się na skutek zażywania pigułek. Wśród nich producent wyróżnia nudności, które jednak nie występuje zbyt często, bo u jednej na sto pacjentek.

Najprawdopodobniej więc objawy, które Pani wymieniła są skutkiem zażywanych tabletek i nie ma Pani powodów do niepokoju. Gdyby jednak objawy te utrzymywały się lub przybierały na sile warto porozmawiać na ten temat z ginekologiem.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nudnosci-i-oslabienie-organizmu-podczas-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-stosowaniu-doustnej-antykoncepcji-moga-wystepowac-mdlosci,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nudnosci-a-przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.