Nudności a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, w tym cyklu zaczęłam brać tabletki M***, były to pierwsze tabletki hormonalne w moim życiu, 3 miesiące temu urodziłam córeczkę i zdecydowałam się na tę formę antykoncepcji. Jednak po nich mam okropny trądzik, bóle głowy i nudności. Przestałam je zażywać 14 sierpnia (nie wzięłam 2 tabletek czyli przerwałam w 19 dniu) - nie mogłam wytrzymać mdłości, lecz dziś nadal się utrzymują. Co jakiś czas mam odruch wymiotny, tzn. nie wymiotuje, ale tak się dławię jakbym już miała. Bardzo się tym stresuje, nie mam apetytu, czasem aż boli mnie pod lewym żebrem, jednak najgorszy jest ten odruch. 2 tygodnie temu miałam również badanie moczu, które wykazało wzrost leukocytów, lecz brak bakterii - powtarzane badanie wyszło tak samo, USG jajników - wynik będę miała za tydzień, badanie moczu mam powtórzyć jak skończy się krwawienie z odstawienia. Nie mam gorączki, w ciąży również nie jestem. Od 2 dni zaczęłam juz w miarę jeść, jednak odruch nadal się utrzymuje. Czy te nudności są normalne po tabletkach? Czy to może coś z żołądkiem? Bardzo się boję. Dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jednym z działań niepożądanych tabletek, które Pani przyjmowała są nudności oraz wymioty. Jeżeli są one bardzo dokuczliwe należy odstawić lek oraz zamienić go na inny preparat. W tym celu konieczna jest wizyta u ginekologa.

Oczywiście niewykluczone, że jednocześnie istnieje inna przyczyna tych dolegliwości. Jeżeli one nie ustąpią powinna Pani udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam.