Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może powodować ten odruch wymiotny?

Witam mam pytanie, mam nerwice lękowa, o miesiąca mam dziwne uczucie w gardle jak by mi coś siedziało tam a czasami wcale nie ma tego czegoś, miałam silne nudnosci zaczęło się przed tym że miałam mieć wykonana gastroskopie po tym badaniu nudnosci ustopily, pare dni temu znów sytuacja się powtórzyla zaczęłam miec nudności (bez wymiotów) teraz znowu jestem nie spokojna z powodu że mam odebrać wyniki gastroskopii i kolejne badanie przede mną kolonoskopia 22 lipca. Moje pytanie czy o może powodować odruch wymiotny?
KOBIETA, 26 LAT 10 miesięcy temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Stres jak najbardziej może powodować odruch wymiotny. Uczucie w gardle, jeśli tylko nie ma podłoża somatycznego, może być efektem zatrzymania niewypowiedzianych słów i emocji. Kiedy już okaże się, że jest Pani zdrowa, a efekt dalej będzie się utrzymywał zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii w kierunku gestalt.

Pozdrawiam ciepło

Ewa Czernik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy