Co może powodować ten odruch wymiotny?

Witam mam pytanie, mam nerwice lękowa, o miesiąca mam dziwne uczucie w gardle jak by mi coś siedziało tam a czasami wcale nie ma tego czegoś, miałam silne nudnosci zaczęło się przed tym że miałam mieć wykonana gastroskopie po tym badaniu nudnosci ustopily, pare dni temu znów sytuacja się powtórzyla zaczęłam miec nudności (bez wymiotów) teraz znowu jestem nie spokojna z powodu że mam odebrać wyniki gastroskopii i kolejne badanie przede mną kolonoskopia 22 lipca. Moje pytanie czy o może powodować odruch wymiotny?

Stres jak najbardziej może powodować odruch wymiotny. Uczucie w gardle, jeśli tylko nie ma podłoża somatycznego, może być efektem zatrzymania niewypowiedzianych słów i emocji. Kiedy już okaże się, że jest Pani zdrowa, a efekt dalej będzie się utrzymywał zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii w kierunku gestalt.

Pozdrawiam ciepło

Ewa Czernik